Ónodi Dániel – Písek

A Livewire Team versenyzője, Ónodi Dániel az elmúlt időszakban sikert sikerre halmozott a csehországi Písekben.

Szia Dani! Számolj be nekünk a Cseh versenyekről!

Sziasztok. 2021.06.26.-án elkezdődött az Osztrák bajnokság, amire eddig készültem. Az első verseny Csehországban, Písekben került megrendezésre, ahol idén is az Elit kategóriába indulok. Amilyen intenzíven indult az év eleji felkészülésem, a nyár kezdetével sajnos időhiányban úgy fogyott az edzéssel töltött időm, ezért izgultam is, hogy mi fog történni velem a pályán.

A szabadedzéseken folyamatosan gyorsultam, amit a 4. helyen zártam. Aztán jött az időmérő, ahol sikerült a 3. helyett összeszednem, aminek már örültem, mert ez azt jelentette, hogy az első sorból rajtolhattam. Másnap eljött a futamok ideje. Tudtam, hogy nagyon sok múlik a rajton, hogy el tudjak jönni az elejével, mert ha lemaradok, akkor nem fogok tudni felzárkózni. Ez annyira jól sikerült, hogy elsőnek fordultam be az első kanyarban. Biztos voltam benne, hogy innentől nagy harcok lesznek egész futam alatt, hogy tudjam tartani a helyemet és itt sajnos ki is jött az edzés hiánya, mert már a 3. kör után küzdöttem a bedurrant alkarommal és minden féktávom egy igazi harc volt magammal és a mögöttem lévő Osztrák pilótákkal, de nagy küzdelem árán sikerült az 1. helyen befejeznem ezt a futamot.  Innentől már csak a 2. futamban is ismételni akartam és ez pontosan ugyan így történt, sőt még jobban, mert többször is sikerült leszakadnom a mögöttem lévő emberektől és ez adott egy kis szabadságot és tudtam a saját tempómra koncentrálni és ezt a futamot is az első helyen zárni. Így sikerült a dobogó legfelső fokára állnom a nap végén.

2021.07.10.-én ugyan ezen a pályán folytatódott a bajnokság és most ez össze volt vonva a Cseh bajnoksággal is így népesebb mezőny alakult ki minden kategóriában. A pályán az off-road részen történ egy kis változtatás. Itt már sokkal magabiztosabban motoroztam a szabadedzéseken is. A szombati nap végén eljött az időmérő ideje is, amin ugyanazzal a két versenyzővel küzdöttem, mint a múltkori versenyen. Nagyon sokáig a 3. helyen álltam. Az első hely picivel több, mint 1mp-re volt, azon nem is nagyon gondolkoztam, hogy fel tudok e zárkózni hozzá , de a 2. helyet mindenképpen meg akartam szerezni. Sikerült egy olyan pontos hiba nélküli kört mennem, amivel megszereztem a pole pozíciót a rajtácson.

Másnap eljött az első futam ideje. Tudtam, hogy minél hamarabb el kell nyúlnom mindenkitől amíg csak tudok. Ez egész jól is sikerült, kivéve hogy a 2. helyezett végig tartotta a tempót és az utolsó körben hibáztam is és elém tudott kerülni. Így az első futamban második lettem, de még nem veszett minden, mert a 2. futam a döntő.

A 2. futamban is ugyan az volt a tervem, hogy meglépek az első 2-3 körben és utána rámegyek a hibamentes motorozásra. Itt is mi ketten voltunk az élen és a többiek jóval mögöttünk motoroztak. Nem férhetett bele egy kis hiba sem, ezért beálltam egy biztos tempóra és csak a pontos motorozásra fókuszáltam. Ezt követve sikerült is az 1. helyen célba érni és így ezen a hétvégén is a dobogó legfelső fokára felállnom.

Gratulálok az egész Livewire Team nevében!

Köszönöm szépen!

Fotó: Supermoto From Hungary

A Livewire Team energiájáról és mentális frissességről a Livewire Energy termékei gondoskodnak, ital és rágócukor formájában!

Partnereink:

Print Profi, Bayer Trans Kft., www.versenyfelszereles.hu, Mp-Sped Kft., Globál-vill Kft., ASG Szerelvény Kft., Raiker Kft., Bocskai Kft., Tacho Ker. Bt., Fülöp és Társa Bt., Blue Truck Kft., Budapest Catering, Toner Holding Kft., CopyGuru Kft., Safety Zone-EHS Kft., Global Coop Kft., Gremax-Global Kft., Hajdúk Építő Kft.,Club Mouseoleum, Szé-Ba Security Bt., D&Z Kft., Crossbeton Kft., KK Pumpa Kft., Lord Body Fitness, Rics-Cont Business Kft, Mike Mérnöki Iroda Kft., Argoszolg Transport Kft., Ks Team Consulting Kft., BB Bluebird Personalberatungs GmbH., InfoRay Kft., Roger Racing Kft., Kocsis Tüzép Kistarcsa-Kelobida Kft., Kiss és Társa Márkafüggetlen Autószervíz Kft., Ice Cube Hungary Jéggyártó Kft., NICEDECOR Hungary Kft., Teamguide Kft., HQZ Kft.