Ónodi Benjamin

/ RIDER

Minden a Yamaha iskolában Piliscséven kezdődött, 2003-ban. Az elsõ napom a rövid iskolázás egy 90-es PW-vel indult, de ebéd után egy kiskerekű YZ 85-ön találtam magam. Ezekben az években a rendkívül népszerű Supermoto szakágban kezdtem a versenyzői pályafutásomat. A startszámom rögtön a 85 lett, mert a köbcentim is az volt tehát a rajtszámom is az lett.  Ez a szám a mai napig is elkísér a versenyeimre.
A 85-ös Yamahával én voltam a legfiatalabb a Magyar mezőnyben, ami eleinte nehézségeket okozott, de a későbbiekben rengeteget profitáltam belőle. Mivel Magyarországon csak később csatlakoztak hozzánk velem egykorú gyerekek, ezért sokat jártunk a családommal a Cseh bajnokságba, ahol nagyokat vívtunk a korombeli társaimmal. Szintén értékes versenyeken vettem részt az osztrák bajnokságban. Igazán ebben az időben indult meg az igazi fejlődésem a pályákon, mert itt találtam megfelelő ellenfelekre a korosztályomban. A motorom típusa Yamaháról KTM-re változott és innentől kezdve a KTM Hungária versenyzője lettem. Ekkor a KTM Magyarország és Zsembery Barnabás jóvoltából részt vettem a fiatalok körében rettentő népszerű KTM Junior kupában egy KTM 125-ös motorral. Mivel a Supermotoban a kis köbcentinek nincs sok lehetősége, ezért edzői javaslatra válltottunk 250 köbcentis négyütemű KTM-re. Ekkor már teljes szezont mentem az Osztrák bajnokság junior kategóriájában és ezt a motort használtam a Csehországi versenyeken is.  Az év vége felé ismét kezdett szorítani a 250-es cipő, ezért néhány edzésen bepróbáltuk a 450-es motort.
2009-es évet már teljes egészében 450-es motorral csináltam végig. Részt vettem az Osztrák, a Magyar és a Szlovák bajnokság bajnoki fordulóin.