21 ÉREMMEL ZÁRT A MAGYAR DELEGÁCIÓ AZ IDBF SÁRKÁNYHAJÓ VILÁGBAJNOKSÁGON

A Livewire Team vízi sportos különítménye a Dunai Sárkányok Vác az elmúlt időszakban is diadalmaskodott.

2024 szeptember 3-8. között, Ravennában került megrendezésre a 14. IDBF Sárkányhajó Klub Legénység Világbajnokság, melyen 30 ország 163 klubjának 5825 sportolója versenyzett.A magyar klubok szinte minden versenyszámban eredményesek voltak, amelyben rajthoz álltak. A fiatalok U18 és U24 kishajós versenyszámokban szállították az érmeket, Senior kategóriákban pedig főként nagy hajóban voltak eredményesek sárkányhajósaink. Több versenyszámban csak nagyon kis különbséggel maradtak le a dobogóról, és sok értékes világbajnoki 4-5-6-7-8. helyezéssel is gazdagodtak.

A világbajnokság után árvízi készülődéssel, homokzsákpakolással, gátépítéssel lazított a csapat. Nem mondanánk, hogy jövőre is így szeretnénk felkészülni az utolsó versenyünkre az évben, de az idén bevált a társadalmi munka. Egyesületünk ahol elindult a 22. Sárkányhajó Magyar Bajnokságon ott aranyérmet szerzett. Kivétel erősíti a szabályt alapon, egyedül a Senior Open 500 méteres távon gyűrt le minket a Körös Dragon klublegénység világbajnokságot nyert csapata pár századdal.

Köszönjük az idei évet minden sporttársunknak, ellenfelünknek! A szezon végével máris elkezdődött a felkészülés a jövő évi brandenburgi nemzetek közötti világbajnokságra. Hajrá magyar sárkányhajósok, hajrá Vác!

A Livewire Team energiájáról és mentális frissességről a Livewire Energy termékei gondoskodnak, ital és rágócukor formájában!