Kovács Zsombor – Értékes pontokat szereztem Belgiumban

A Livewire Team Gokart versenyzője, Kovács Zsombor március 29-től április 2-ig a Rotax Max Euro Challenge idei első fordulóján vett részt Belgiumban a Genk International Karting Circuit versenypályán.

Zsomi_Genk (2)

Szia Zsombor! Hogyan sikerült az Európa-Bajnokság első fordulója?

A szabadedzéseken gyorsnak bizonyultam, folyamatosan a Top 5-ben voltam. Az időmérőn sajnos rosszul helyezkedtem és nem sikerült összetennem a tökéletes kört ahhoz, hogy nyerni tudjunk. Így csak a csoportomban az 5. helyet szereztem meg, ami összesítésben 13. helyre volt elegendő. Ez azért még így sem volt rossz, ebben a nagyon erős mezőnyben.

Zsomi_Genk (6)

Szombaton három selejtező várt rám, ahol az időjárás is nehezítette a dolgom, hiszen két esős versenyünk volt, ahol 10. illetve 6. helyen értem célba, valamint a száraz versenyen 7. lettem. Vasárnap az elődöntőben 12. helyről rajtolhattam, de nem volt az igazi a tempó így csak a 8. helyen értem célba, majd büntetést is kaptam, amivel a 11. helyre csúsztam vissza. A döntőben a rajt után már körülbelül a 8. helyen lehettem, amikor hátulról úgy belém jöttek, hogy felugrattam az előttem lévőre és csoda, hogy nem estem ki. Sajnos ezek után már csak az utolsó helyről a 24-re küzdöttem fel magam. Nagyon balszerencsés hétvégén vagyunk túl, de köszönöm a csapatnak és a szerelőmnek a sok munkát! Valamint köszönöm a szüleimnek, hogy támogatnak, továbbá mindenkinek, aki segít engem!

Zsomi_Genk (1)

Hol lesz a következő versenyed?

Belgiumból egyenesen Wackersdorfba, a Német Bajnokság előfutamára látogatok el és remélem, újra az élmezőnybe tudok majd menni!

Köszönöm a riportot és sok sikert kívánok a soron következő versenyedhez!

A Livewire Team energiájáról és mentális frissességről a Livewire Energy termékei gondoskodnak, ital és rágócukor formájában!

Partnereink:

Rics-Cont Business Kft., Print Profi, Bayer Trans Kft., Ensure Pénzügyi Szolgáltató Kft, Bionectar Kft., Bakery Group Kft., Brucker Plusz Bt., Duex Meta Kft., Duo Metal Kft., www.versenyfelszereles.hu, Mp-Sped Kft., Globál-vill Kft., Aura System Kft., Tomtoys Kft., Játékvár.hu, 3D floor Padlodesign, Vertexpont Bt., Fox Gumi Kereskedelmi Kft., Kamionmosó Plusz Kft., WSW Proding Kft., Olajshop.hu., ASG Szerelvény Kft., Ks Team Consulting Kft., CAD Server Kft., Raiker Kft., Bocskai Kft., Tacho Ker. Bt., Fülöp és Társa Bt., Berger Transport Kft., Hajdúk Építő Kft., Valvoline Hungary., Rio Lámpastúdió Kft., KMS Europe, Speedshop Zrt., Keramix Kft., Eezy Spritz.

LiveWire Team Sajtófőnök: Krizsán Zoltán